מחלקת מחקר ואנליזה

סקירות ומאמרים

מהם היתרונות בהשקעה באמצעות קרן נאמנות?

פיזור השקעה: קרן נאמנות  משקיעה במגוון רחב של ני"ע, ובכך לביצועים שליליים של נייר ערך בודד (או מספר קטן של ני"ע) לא תהייה השפעה מהותית על סה"כ ביצועי הקרן.
ניהול מקצועי: בכדי להיכלל בתיק השקעות של קרן נאמנות, על כל ני"ע לעבור בחינה מדוקדקת. מנהלי הקרן משקיעים באמצעות ניתוח כלכלי ושימוש בידע וניסיון שרכשו. למנהל ההשקעות של הקרן אפשרות ויכולת לבחון ולעקוב אחר ניירות הערך ולהגיע להחלטות מקצועיות בעלות בסיס והצדקה כלכליים. מנהל הקרן מאתר את ניירות הערך האופטימליים עבור הקרן, בהתחשב במדיניות ההשקעה שלה.
נזילות: נזילות הינה היכולת לממש את השקעתך תוך זמן קצר. ברוב קרנות הנאמנות ניתן להוסיף או למשוך כסף בכל עת. הטבות אלו בד"כ אינן מתאפשרות למשקיע עצמאי הרוכש ני"ע בעצמו. שלא כמו מרבית תכניות החסכון, שבהן כספך סגור לזמן קצוב, קרנות הנאמנות בנויות כך שתוכל לממש את כספך בכל עת, בהוראה אחת פשוטה.
אפשרות להשקעת סכומים קטנים: ניהול תיקי השקעות מצריך, בד"כ, מינימום של מאות אלפי ש"ח ואילו השקעת סכומי כסף קטנים באופן עצמאי תביא בד"כ לעלויות גבוהות ורמת סיכון גבוהה בשל פיזור נמוך. השקעה בקרנות, בהן אין מינימום להשקעה, עשויה לפתור מכשולים אלו.
יתרונות מס: דחיית תשלום מס - קרן נאמנות "פטורה" אינה משלמת מס רווחי הון. המס ישולם על-ידי המשקיע רק בעת מימוש יחידות ההשתתפות. לדחיית תשלומי המס, לעיתים לשנים רבות, יש ערך כלכלי רב. בנוסף, בהשקעה ישירה בני"ע משולם באופן מיידי מס על כל נייר אשר ממומש ברווח, מה שיכול להתבטא לעיתים בתשלום מס מעבר למתחייב עפ"י חוק במרבית המקרים. בקרן נאמנות לעומת זאת, יש קיזוז פנימי בין רווחים והפסדים שנוצרים בקרן, כך שאין מיסוי מיותר בהגדרה.

לרשימת כתבות
האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות/פנסיוני בכל הנוגע לביצוע פעולה בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים/פנסיוניים. אין לראות באמור לעיל הצעה או המלצה להחזקה, רכישה או מכירה לנייר ערך ו/או נכס פיננסי ו/או לביצוע כל עסק בהם. לאנליסט אי.אמ.אס שרותי ניהול השקעות בע"מ ולחברות הבת שלה עשויות להיות אחזקות בניירות הערך שמוזכרים במאמר. לכותב המאמר אין עניין אישי. האמור לעיל כולל דעות, הערכות ואומדנים ואינו מתיימר להיות ניתוח מלא של כל הנסיבות והעובדות הקשורות בו, אשר אף עשויות להשתנות מעת לעת. חברות קבוצת אנליסט לא יהיו אחראיות לכל נזק הפסד, אובדן, או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות נזק עקיף או ישיר שיגרמו למי שמסתמך על האמור במאמר לעיל.