מחלקת מחקר ואנליזה

סקירות ומאמרים

מתי ניתן למשוך כספים מקופת גמל?
כספים שהופקדו עד לתאריך 31.12.07: הקופה תשלם לעמית את הכספים שנצברו בחשבונו (כולל חלק המעסיק):
בקופה תגמולים של עמית שכיר
: בהגיעו לגיל 60 שנים ולאחר צבירת וותק של 5 שנים ; לאחר פטירתו, לזכאים לכך; לגבי סכומים שהופקדו לפני 02.01.05 והרווחים שמקורם בהם, אם הגיע לגיל 60 או אם פרש מעבודתו ולא החל לעבוד במקום עבודה אחר תוך שישה חודשים מיום פרישתו, או שהחל לעבוד במקום עבודה אחר שהמעסיק בו אינו משלם עבורו כספים לקופת תגמולים או לקצבה וחלפו 13 חודשים מיום שהחל לעבוד במקום העבודה האחר.
בקופת תגמולים של עמית עצמאי: כספים שהופקדו עד 31.12.05 - אם עברו חמש עשרה שנים מיום שהחל להפקיד כספים באותו חשבון; כספים שהופקדו החל מיום 1.1.06 - בהגיעו לגיל 60+ וותק של 5 שנים;  לאחר פטירתו - לזכאים לכך.
כספים שהופקדו לקופת גמל לאחר תאריך 1.1.08: במועד הזכאות יועברו הכספים לקופת גמל משלמת לקצבה. בחוק נקבע מינימום של כ- 4,125 ₪ שיש למשוך כקצבה חודשית מינימלית. במידה והחוסך לא הגיע לסכום זה – הוא יקבל קצבה חודשית כפי שחסך. אם חסך סכום העולה מעבר לקצבה חודשית מינימלית,  באפשרותו לקבל את הסכום העולה עליה כסכום הוני (חד פעמי) ובתנאי שהסכום ההוני לא יעלה על התקרה הקבועה בחוק (כחצי מיליון ₪).
בקופה אישית לפיצויים: לאחר פרישתו מהעבודה; לאחר פטירתו - לזכאים לכך.


מועדי תשלום לביצוע משיכות: בתוך ארבעה ימי עסקים מהיום בו הגיעה בקשת המשיכה לקופה.
לרשימת כתבות
האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות/פנסיוני בכל הנוגע לביצוע פעולה בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים/פנסיוניים. אין לראות באמור לעיל הצעה או המלצה להחזקה, רכישה או מכירה לנייר ערך ו/או נכס פיננסי ו/או לביצוע כל עסק בהם. לאנליסט אי.אמ.אס שרותי ניהול השקעות בע"מ ולחברות הבת שלה עשויות להיות אחזקות בניירות הערך שמוזכרים במאמר. לכותב המאמר אין עניין אישי. האמור לעיל כולל דעות, הערכות ואומדנים ואינו מתיימר להיות ניתוח מלא של כל הנסיבות והעובדות הקשורות בו, אשר אף עשויות להשתנות מעת לעת. חברות קבוצת אנליסט לא יהיו אחראיות לכל נזק הפסד, אובדן, או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות נזק עקיף או ישיר שיגרמו למי שמסתמך על האמור במאמר לעיל.